مهتاب کرامتی و مدیر سامسونگ ایران

مرکز تخصصی آموزش تعمیرات محصولات سامسونگ راه‌اندازی شد

مرکز تخصصی آموزش تعمیرات ویژه محصولات سامسونگ به دنبال اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری فی مابین آموزش فنی و حرفه‌ای تهران و شرکت سامسونگ گلف الکترونیکس در مرکز شماره 2 شهید سهی راه اندازی شد.

در این راستا کنفرانس مطبوعاتی با حضور حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، دوک پارک مدیرعامل شرکت سامسونگ در ایران و مهتاب کرامتی سفیر کمپین حسن نیت یونیسف برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای استان تهران هدف از ساخت این مرکز را آماده‌سازی نوجوانان برای ورود به بازار کار و خلق فرصت‌های شغلی مناسب با استعداد آنها عنوان نمود و افزود: مرکز تخصصی آموزش تعمیرات ویژه محصولات سامسونگ رفع دغدغه بیکاری در کشور، ایجاد اشتغال پایدار، توانمندسازی زنان سرپرست خانواده، آموزش به کودکان کار و ترویج فرهنگ کار و افزایش قابلیت حضور در عرصه های بین‌المللی را دنبال می‌کند.

حمیدرضا خانپور با اشاره به تعداد 12 شایستگی شغلی بر اساس استاندارد‌های آموزشی سازمان جهانی کار، اظهار داشت: نصب و راه‌اندازی ماشین‌های ظرف‌شویی و لباسشویی، نصب و تعمیر سیستم صوتی و تصویری، عیب‌یابی موبایل و تبلت، عیب‌یابی کولر‌های گازی سبک، هواساز و کولر‌های گازی سنگین از جمله رشته‌های در نظر گرفته شده برای آموزش تعمیرات محصولات سامسونگ در این آکادمی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران افزود: علاوه بر این افراد آموزش‌دیده در این آکادمی می‌توانند در واحد‌های خدمات پس از فروش سامسونگ نیز مشغول به کار شوند که پس از خروج از دوره‌های آموزشی نیز گواهینامه مهارت فنی و حرفه‌ای بر اساس استانداردهای سازمان جهانی کار به آن‌ها اعطا خواهد شد.

اختصاص 50 درصد ظرفیت مرکز مهارتی و تخصصی سامسونگ به کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و اقشار آسیب پذیر

مهتاب کرامتی با اعلام این مطلب که 50 درصد ظرفیت این مرکز در اختیار کودکان کار و زنان فقیر قرار داده شده است، اظهار داشت: کمپین کودکان امید یکی از طرح‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ است که در سه بخش جداگانه موفق به تجهیز مدارس مناطق محروم به کلاس‌های هوشمند، راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان و کم‌بینایان و راه‌اندازی یک مرکز مهندسی با عنوان مرکز آموزش تخصصی برای اشتغال جوانان شده است.

سفیر حسن نیت یونیسف توضیح داد: این کمپین با همکاری اداره کل فنی حرفه‌ای استان تهران، سازمان بهزیستی کل کشور و نهادهای دولتی مرتبط، سازمان‌های غیردولتی نظیر انجمن نابینایان، موسسه عصای سفید و انجمن تعالی صورت پذیرفته است.

کرامتی با اشاره به دسترسی افراد ساکن در مناطق محروم را به امکانات آموزشی روز دنیا، افزود: طبق تفاهم‌نامه‌های امضا شده با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران و شرکت سامسونگ، تجهیز این مراکز به تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز در راستای دسترسی ساکنین مناطق محروم علاوه بر سایر اقشار است.

لازم به توضیح است آموزش‌های یادشده برای افراد دارای مدرک حداقل دیپلم و سن بیش از 18 سال می‌شود. این کارگاه‌های آموزشی به شکل رایگان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *