تقدیر از برگزیدگان اولین المپیاد تکنسین‌های ایران

روز یکشنبه چهارم بهمن‌ماه ۱۳۹۴ از نفرات برتر اولین المپیاد تکنسین‌های ایران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش، تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای  کشور، مدیران ارشد شرکت سامسونگ الکترونیکس و نفرات برتر المپیاد انجام گرفت، اطلاعاتی از جزئیات اجرایی این المپیاد و برنامه‌های مشارکت اجتماعی سامسونگ ارائه و جوایز نفرات برتر المپیاد نیز اهدا شد.

المپیاد تکنسین‌های ایران با ابتکار شرکت سامسونگ و همیاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای  کشور، در آبان ماه سال جاری آغاز به کار کرد. حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، ضمن تشریح مراحل اجرایی المپیاد تکنسین‌های ایران، گفت: «این رقابت‌ها در سه مرحله و چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم‌خانگی، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری برگزار شد. در مرحله اول دو هزار شرکت‌کننده به‌طور الکترونیکی و آنلاین با یکدیگر رقابت کردند. ۴۰۰ نفر نیز به مرحله دوم راه یافتند و در هر گرایش، ۱۰ نفر به فینال مسابقات رسیدند. مرحله نهایی مسابقات به‌طور تخصصی، فنی و عملی برگزار شد.»

لزوم افزایش بهره‌وری نیروی کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای  استان تهران، توسعه فرهنگ آچار به دستی و کاربلدی، توسعه اشتغال و کارآفرینی، افزایش بهره‌وری نیروی کار را از اهداف برگزاری این رقابت‌ها عنوان کرد. وی ضمن اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی اظهار داشت: «آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای  موجب انگیزش نیروی کار، رونق و توسعه کسب‌وکار و کارآفرینی و درنهایت رفع فقر در جامعه خواهد شد. با همکاری شرکت سامسونگ، کارگاه‌های آموزشی مجهزی پایه‌ریزی شده که درنتیجه آن ضمن اجرایی شدن مشارکت اجتماعی سامسونگ در ایران، جوانان ایرانی نیز به اشتغالی مولد و پایدار دست می‌یابند.»

ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی

مدیرعامل سامسونگ ایران، بومسوک هانگ، نیز که یکی از سخنرانان مراسم بود، گفت: «المپیاد تکنسین‌های ایران، بخشی از کمپین کودکان امید و از مجموعه پروژه‌های مشارکت اجتماعی سامسونگ الکترونیکس است که بر پایه اهدافی همچون ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در میان تکنسین‏‌های محصولات خانگی، شناسایی و معرفی برترین تکنسین‌ها و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی بر اساس مهارت‌های تخصصی، انجام شد.» وی همچنین ادامه داد: «بسیار خرسندم که این المپیاد با استقبال گرم و بی‌سابقه‌ای از سراسر کشور و همچنین مسئولان و رسانه‌ها مواجه شده و توانسته‌ایم به اهدافی که داشته‌ایم، نزدیک شویم. در تلاشیم تا بتوانیم این موقعیت را سال آینده نیز برای تکنسین‌های مستعد و خوش‌آتیه ایرانی فراهم کنیم.»

همچنین شبنم طباطبایی نژاد، مدیر بخش خدمات پس از فروش سامسونگ، ضمن قدردانی از متخصصان و تکنسین‌ها برای حضور در اولین المپیاد تکنسین‌های ایران و نیز آکادمی مهندسی سامسونگ، اظهار داشت: «تعداد چشمگیر فارغ‌التحصیلان آکادمی، نشان از توجه ویژه جامعه به مهارت‌آموزی دارد. در آکادمی نیز تمامی تلاش ما توسعه مهارت‌آموزی است.» وی ادامه داد: «برای توسعه کشورمان، علاوه بر مهارت‌آموزی، به مسئولیت اجتماعی، وجدان کاری و توجه به مشتری نیز نیاز داریم.»

مشارکت ۲ هزار نفری در اولین المپیاد تکنسین‌های ایران

در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات، تعداد ۲۰۳۲ نفر در گرایش‌های نصب و تعمیر کولر گازی، موبایل و تبلت، صوتی و تصویری و لوازم‌خانگی ثبت‌نام کردند. پس از آن، از ۱۰۰ نفر برتر هر گرایش برای شرکت در محله نیمه‌نهایی مشخص شدند. از این بین، ۱۰ نفر برگزیده هر گرایش، به مرحله نهایی راه بافتند و درنهایت، در مرحله نهایی، ۱۰ نفر فینالیست هر گرایش (مجموعاً ۴۰ نفر)، به مدت چهار روز در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای  اسکان داده شدند و در آزمون‌های تخصصی و حرفه‌ای ‌شرکت کردند.

گفتنی است در مراسم اختتامیه اولین المپیاد تکنسین‌های ایران، به نفرات اول تا سوم، به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی، به همراه لوح تقدیر از سوی شرکت سامسونگ اهدا شد و از کارشناسان، هیئت‌داوران و ناظران مسابقه نیز تقدیر به عمل آمد. همچنین، از دانش‌آموختگان آکادمی سامسونگ نیز قدردانی و مدارک فارغ‌التحصیلی به آن‌ها اعطا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *