اولین دوره المپیاد تکنسین‌های ایرانی با شرکت ۲۰۳۲ تکنسین در ۴ رشته موبایل و تبلت، لوازم‌خانگی، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری برگزار شد.

این رقابت‌ها در ۳ مرحله و ۴ گرایش موبایل و تبلت، لوازم‌خانگی، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری برگزار شد. در مرحله‌ی اول ۲ هزار شرکت‌کننده به صورت آنلاین با یکدیگر رقابت کردند. ۴۰۰ نفر نیز به مرحله دوم راه یافتند و در هر گرایش، ۱۰ نفر به فینال مسابقات رسیدند. مرحله پایانی این مسابقات به‌طور تخصصی، فنی و عملی برگزار شد.

در مرحله‌ی مقدماتی این دوره از مسابقات، تعداد ۲۰۳۲ نفر در گرایش‌های نصب و تعمیر کولر گازی، موبایل و تبلت، صوتی و تصویری و لوازم‌خانگی ثبت‌نام کردند. پس از آن، از ۱۰۰ نفر برتر هر گرایش برای شرکت در مرحله نیمه‌نهایی مشخص شدند. از این بین، ۱۰ نفر برگزیده‌ی هر گرایش، به مرحله نهایی راه بافتند و درنهایت، در مرحله‌ی نهایی، ۱۰ نفر فینالیست هر گرایش (مجموعاً ۴۰ نفر)، به مدت ۴ روز در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای اسکان داده شدند و در آزمون‌های تخصصی و حرفه‌ای ‌شرکت کردند.

گفتنی است در مراسم اختتامیه المپیاد تکنسین‌های ایران، به نفرات اول تا سوم، به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی، به همراه لوح تقدیر از سوی شرکت سامسونگ اهدا شد و از کارشناسان، هیئت‌داوران و ناظران مسابقه نیز تقدیر به عمل آمد. همچنین، از دانش‌آموختگان آکادمی سامسونگ نیز قدردانی و مدارک فارغ‌التحصیلی به آن‌ها اعطا شد.

*طبق قوانین مسابقات، نفرات اول، دوم و سوم به ترتیب ملزم به کسب حداقل امتیاز ۷۰، ۶۰ و ۵۵ بوده‌اند.

**به دلیل تشابه امتیازات، در برخی گروه‌ها، راهیافتگان به مرحله نهایی بیش از ۱۰  نفر بوده‌اند.