اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران برگزار شد

اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.

در این مراسم که مدیران شرکت سامسونگ ایران، روسای سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعی از شرکت‌کنندگان المپیاد حضور داشتند، از نفرات برتر دومین المپیاد تکنسین‌های ایران تجلیل شد.

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران شامل دو مرحله نظری و عملی و چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏‌های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) بود.

لزوم اشتغال و مهارت‌آموزی فارغ‌آلتحصیلان دانشگاهی

در اختتامیه المپیاد تکنسین‌های ایران “بام سوک هانگ” مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس با ابراز خوشحالی از برگزاری دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران از اشتغال و مهارت‌آموزی جوانان به عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ یاد کرد.

به گفته هانگ، اشتغال و به خصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یکی از دغدغه‌های جدی کشورهای در حال توسعه است. از همین رو سامسونگ بر یادگیری مهارت‌های فنی توسط جوانان، تاکید فراوانی دارد که راه‌اندازی آکادمی سامسونگ یکی از نشانه‌های توجه این شرکت به همین موضوع است.

همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و آکادمی سامسونگ؛ افزایش واحدهای تعمیرکاری

در ادامه این مراسم، اصغر نورالله‌زاده رییس صندوق کارآفرینی امید ریاست جمهوری، همکاری با شرکت‌های بین‌المللی فعال را تعاملی سازنده با جهان دانست و افزود: همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و آکادمی سامسونگ منتج به افزایش واحدهای تعمیرکاری می‌شود. ۴۰ نفر از برگزیدگان و شرکت‌کنندگان در این المپیاد نیزی می‌توانند از وام قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون تومانی برای دایرکردن واحد مستقل خدمات‌دهی استفاده کنند.

فعالیت گسترده بخش مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران

در ادامه این رویداد فرناز فرضی مدیر روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی شرکت سامسونگ گفت: در حال حاضر تعداد افرادی که به واسطه آزمون ورودی در دوره‌های آموزشی آکادمی مهندسی سامسونگ ثبت‌نام کرده‌اند به سه هزار و ۸۰۰ نفر می‌رسد؛ یک‌هزار نفر از این تعداد فارغ‌التحصیل شده‌اند.

محمدامین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با اشاره به مهارت‌افزایی المپیاد تکنسین‌های ایران گفت: مهارت، می‌تواند بستری برای ارتقای عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی باشد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: این نوع مسابقات الگویی برای توسعه‌، رشد، بهره‌وری، و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان به شمار می‌رود.

وی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، مرکز تربیت مربی، شرکت سامسونگ و همه افرادی که عامل این همکاری شدند، تشکر کرد و این نوع برنامه‌ها را زمینه‌ساز الگویی برای همکاری با سایر برندها دانست.

اهدای جوایز به نفرات برتر

در پایان مراسم اختتامیه به نفر اول هر گرایش ۳۰ سکه بهار آزادی، نفر دوم ۲۰ سکه بهار آزادی و نفر سوم ۱۰ سکه بهار آزادی به همراه لوح تقدیر اهدا شد و برندگان می‌توانند به عنوان مشاهده‌کننده در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت (ابوظبی – ۲۰۱۷ ) نیز حاضر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *